Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Home / Wpisy / Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Przydarzyła ci się stłuczka lub miałeś wypadek i twój samochód musiał zostać oddany do warsztatu? Masz teraz utrudniony dojazd do pracy lub załatwianie codziennych obowiązków? Jeżeli tak, to rozwiązanie jakim jest wynajem auta z oc sprawcy jest rozwiązaniem idealnym dla ciebie! Polega ono na tym, że ubezpieczyciel sprawcy stłuczki czy wypadku pokrywa koszty wynajmu auta.

Auto zastępcze należy się każdemu poszkodowanemu na czas trwania naprawy. Najczęściej jest to okres od dnia zaistnienia szkody do dnia odebrania auta z warsztatu. W przypadku szkody całkowitej, czyli takiej w którym samochód nie może zostać naprawiony, wynajęte auto należy się do dnia wypłaty odszkodowania lub zakupu nowego auta. Czasu tego nie można przedłużać, ponieważ wtedy należy się liczyć z konsekwencjami. Jest to brak zwrotu pieniędzy zarówno w przypadku gdy sam poszkodowany wykazuje opieszałość, jak i wtedy gdy warsztat samochodowy nie oddaje auta na ustalony czas.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy Wrocław

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy Wrocław

Obecnie osoby, których samochód został uszkodzony w wyniku wypadku mogą liczyć na pełen zwrot kosztów wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. I bez znaczenia jest tu fakt czy poszkodowany ma dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Utratę samochodu nawet na kilka dni traktuje się jako trudność, za którą ubezpieczyciel powinien zapłacić. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli poszkodowany posiada inny samochód, to ubezpieczyciele najczęściej nie chcą płacić za auto zastępcze.

Korzystając z oferty jaką jest wynajem auta z OC sprawcy trzeba pamiętać kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim wynajęte auto musi pochodzić z tej samej klasy, co utracone. Nie można wynająć auta droższego czy bardziej luksusowego, ponieważ ubezpieczyciel nie zwróci za nie pieniędzy. Należy również korzystać z usług wypożyczalni aut, która ma średnie stawki za wynajem samochodu.


Dowiedz się też więcej na temat wypożyczalni samochodów ProRent.

Style Selector

Choose your color skin


Choose your layout style


Choose site color


Patterns for boxed version


Images for boxed version